Błonnik Witalny czyli Babka Płesznik i babka Jajowata


Moja rodzina zawsze miała problem z nadwagą i ogólnie trawieniem. Mama zaczęła szukać czegoś na poprawę perystatyki jelit na internecie. Dzięki Adsence jak mama zaczęła szukać w internecie rozwiązania swojego problemu -oferta z błonnikiem witalnym po prostu pojawiła się jako wyskakujące okienko.
Zadzwoniła do mnie, że chce kupić jakiś preparat za ponad 100zł. Jak mi to powiedziała, to oczywiście zaczęłam szukać z czego tak naprawdę składa się ten błonnik witalny.

Oczywiście okazało się, że błonnik witalny można sobie "wymieszać" samemu. Wystarczy kupić sobie babkę płesznik i babkę jajowatą w proporcji 80% i 20%..

Błonnik nie działa przeczyszczająco, ale pobudzająco na jelita. Naprawdę to działa, mama jest zadowolona, gdyż miała problemy z trawieniem i wypróżnianiem się od dziecka.

Błonnik witalny to nazwa marketingowa prawdopodobnie stworzona w celu sprzedaży 1 produktu 10 razy drożej niż dwie babki z osobna.....

Oto co znalzałam o babce płesznika i jajowatej w niekomercyjnych źródłach.- wikipedii:
Działanie Babki płesznik:
Najlepszy środek przeczyszczający dla niemowląt i małych dzieci. Podany doustnie niestrawiony przechodzi do dalszych odcinków jelita, powodując silne pęcznienie treści i pobudzając perystaltykę. Podaje się do picia całe nasiona w ilości 5-15g (1-2 łyżeczki wg wieku), namoczone w przegotowanej wodzie, mleku, herbacie lub kompocie. Dla niemowląt przygotowuje się kleik z podanej ilości surowca w naparach z rumianku. Kleik stosuje się rano i wieczorem. Surowiec polecany jest także kobietom w ciąży (w większych dawkach), gdyż skutecznie zastępuje inne, nieraz gwałtownie i silnie działające, środki przeczyszczające[6]. Działanie nastepuje po 12-24 godzinach lub nawet później.
Działanie babki jajowatej:
Nasiona są bogate w substancje śluzowe. Liście babki przyłożone do ran otwartych łagodzą ból i przyśpieszają gojenie. W Polsce jako roślin leczniczych używa się babki lancetowatej (Plantago lanceolata) i babki zwyczajnej (Plantago maior), ale pozostałe gatunki maja podobne własności lecznicze.


Podsumowując ten zestaw działa na perystaltyke jelit i pomaga ale można go zrobić samemu mieszając babkę jajowatą z płesznikiem.

5 komentarzy:

 1. To prawda, że babka płesznik połączona w odpowiednich proporcjach z babka jajowatą to doskonały naturalny specyfik na problemy trawienne. Juz od kilku lat regularnie z małymi przerwami stosuję błonnik witalny. I nie wiem co to zaparcia, bóle brzucha, zgaga, wzdęcia i gazy. Te naturalne nasionka są rewelacyjne - sami wypróbujcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piję regularnie dwa razy dziennie i powiem że rzeczywiście działa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piję regularnie dwa razy dziennie i powiem że rzeczywiście działa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wrażenie, że podobne działanie mają ziarenka Chia, czy próbowaliście?

  OdpowiedzUsuń
 5. W moim domu błonnik witalny zajął stałe miejsce jako dodatek do diety, rzeczywiście działa i czuję się po nim po prostu lepiej. Polecam wypróbowanie

  OdpowiedzUsuń

W poszukiwaniu Natury by Magda. Obsługiwane przez usługę Blogger.